Biežāk uzdotie jautājumi par INKASSO

Visbiežāk uzdotie jautājumi

Jautājums: Vai kreditoram ir tiesības nodot manu lietu trešajām personām?
Atbilde: Pamatojoties uz Civillikuma 1801. pantu un Jūsu līgumu ar kompāniju, parādsaistības no kreditora var tikt nodotas trešajām personām bez parādnieka piekrišanas. (http://likumi.lv/doc.php?id=225418)

Jautājums: Kas būs ja es nomaksāšu parādu kreditoram un piedziņas izdevumus nemaksāšu?
Atbilde: Pamatojoties uz Parādu ārpustiesas atgūšanas likuma 6. pantu Jums ir pienākums nomaksāt parādu piedziņas izdevumus, pretējā gadījumā Jūsu lieta nebūs slēgta, jo parāds nebūs nomaksāts pilnā apmērā. Jūsu vārds netiks izņemts no parādnieku saraksta, kas nozīmē, ka Jums paliks sabojāta kredītvēsture. (http://likumi.lv/doc.php?id=252964)

Jautājums: Vai man būs sabojāta kredītvēsture, ja es visu savlaicīgi nomaksāšu?
Atbilde: Ja Jūs sadarbosieties ar parādu piedziņas speciālistu un savlaicīgi veiksiet pārskaitījumus līdz vēstulē norādītajam termiņam, Jūsu vārds tiks izņemts no parādnieku saraksta un kredītvēsture nebūs sabojāta.

Jautājums: Vai ir iespēja sadalīt maksājumu?
Atbilde: Katru situāciju mēs izvērtējam atsevišķi, tāpēc Jums nepieciešams sazināties ar speciālistu, kas strādā pie Jūsu lietas, zvanot uz numuriem 25629879, 25631692., un noslēdzot vienošanos būs jāatsūta iesniegums par maksājuma sadalīšanu.

Jautājums: Vai varu parādu nomaksāt kreditoram?
Atbilde: Jā, tāda iespēja ir, bet maksājumu ir jāveic kopā ar parādu piedziņas izdevumiem, lai Jūsu dati netiek saglabāti mūsu kompānijas datu bāzē, kas ietekmēs Jūsu kredītvēsturi un sarežģīs pakalpojumu pieslēgšanu un kredītu ņemšanu.

Jautājums: Ko darīt, ja esmu saņēmis vēstuli no Melnās lapas?
Atbilde: Ja Jūs esat saņēmis vēstuli vai brīdinājuma īsziņu no mums, vispareizāk ir nekavējoties ar mums sazināties. Savlaicīga saziņa ļauj izvairīties no negatīvām sekām, kā arī saņemt lojālākus nosacījumus parāda apmaksai.

Jautājums: Vai man ir jāmaksā parāds, ja dzīvoju ārzemēs un neplānoju atgriezties?
Atbilde: Jā, Jums ir pienākums nomaksāt, jo parādu piedziņa notiek arī ārpus Latvijas. Atrodoties ārzemēs, varat sazināties rakstot vēstuli uz info@melnalapa.lv

Jautājums: Ko darīt, ja uzskatu, ka parāda summa neatbilst noslēgtajam līgumam ar kreditoru?
Atbilde: Tādā gadījumā, ir nepieciešams steidzami ar mums sazināties un atsūtīt visus maksājumu apliecinājumus, kas saistītas ar šo līgumu.

Jautājums: Vai es varu saņemt oficiālu apstiprinājumu par to, ka parāds ir nomaksāts?
Atbilde: Jā, pieprasījuma gadījumā apstiprinājums tiks atsūtīts Jums nedēļas laikā uz elektronisko adresi vai to var saņemt pie mums uz vietas birojā iepriekš piesakoties.