Jaunumi

2018 Gada tendence – zvanu veikšana kreditora vārdā

Daudzi uzņēmumi par savu prioritāti izvirza klientu apmierinātību un lojalitāti. Sakarā ar to, tiek meklēti veidi, kā motivēt parādniekus veikt kavētos maksājumus, tajā pašā laikā, saglabājot šo klientu lojalitāti un nenododot parādnieku lietas ārpustiesas parādu piedziņas partnerim.
Mūsu klientu vidū aug to uzņēmumu skaits, kas izvēlas atgādinājumu servisu Reminders. Reminders – tie ir zvani parādniekiem kreditora vārdā, kas dod iespēju izmantot labākās un efektīvākās parādu atgūšanas metodes profesionālu un pieredzējušu speciālistu izpildījumā, tai pat laikā saglabājot labas attiecības un nākotnes sadarbības iespējas ar debitoru.
Nododot lietas jau agrīnā kavējumu stadijā, sākot no 6.-7. kavējuma dienas, ievērojami uzlabojas klientu maksājumu disciplīna, kā arī samazinās to lietu skaits, kas vēlāk ir jānodod parādu piedziņai vai cedēšanai

Izmaiņas Patērētāju tiesību aizsardzības likumā

2018.gada 4.oktobrī Latvijas Republikas Saeima 3.lasījumā atbalstīja grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, kas ierobežo īstermiņa aizdevumu procentu likmi līdz 0.07% dienā. Latvijas Banka, Finanšu Ministrija un citi eksperti pauda viedokli, ka noteiktā procentu likme ir nepamatoti zema.
Atbalstot savus sadarbības partnerus, kuri izmanto ārpustiesas parādu piedziņas pakalpojumus, un iestājoties par profesionālu kreditēšanas nozares sakārtošanu Latvijā, Melnā lapa SIA valdes loceklis Arturs Žguļovs uzņēmuma vārdā ir nosūtījis Latvijas Republikas prezidentam Raimondam Vējonim vēstuli ar lūgumu nodot Latvijas Republikas Saeimai otrreizējai caurskatīšanai grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības likumā. Melnā lapa SIA iestājas par profesionālu kreditēšanas nozares sakārtošanu Latvijā, ņemot vērā visu ieinteresēto pušu un ekspertu viedokļus un ieteikumus, kā arī citu Eiropas savienības valstu pieredzi. Mūsu uzņēmums uzskata, ka profesionāla nozares sakārtošana veicinās klientu maksātspējas precīzāku novērtēšanu un samazinās to debitoru skaitu, kurus ārpustiesas parādu piedziņas kompānijas iekļauj parādvēstures datu bāzēs.